Obszary działania

Budownictwo biurowe

bud_biurowe2

Budynki biurowe to jedne z najczęściej powstających budynków komercyjnych.  Architekci naturalnie poszukują tu ciekawych, nowoczesnych form oraz rozwiązań, które zachęcą potencjalnych najemców. Nowe budynki biurowe projektuje się często wg standardów BREEAM lub LEED, które narzucają określone rozwiązania projektowe. 


Z przyjemnością podejmujemy się ciekawych form architektonicznych. Rozumiejąc wymagania przestrzenne biur, projektujemy z zachowaniem wygodnych przestrzeni międzysłupowych oraz dogodnych rozwiązań parkingów. Projektujemy oszczędnie, na podstawie modeli obliczeniowych 3D i równolegle 2D, uwzględniając wszystkie możliwości optymalizacyjne.

Budownictwo mieszkalne

bud_mieszkalne

Budynki mieszkalne najczęściej budowane są przez deweloperów, którym zależy na ekonomicznych i sprawdzonych rozwiązaniach. Ponieważ tego typu inwestycje są często realizowane z kredytów, bardzo istotna jest terminowość, ekonomia oraz dobra jakość projektu, która pozwoli uniknąć opóźnień na budowie. 


Uważamy, że mieszkania powinny odznaczać się niskimi kosztami wykonania i eksploatacji, co przekłada się na ich atrakcyjność rynkową. Dlatego proponujemy sprawdzone rozwiązania, które gwarantują oszczędność materiałową i niskie zużycie energii. Stosujemy dedykowany system do zarządzania projektami, pomagający w dochowaniu terminów.

Budynki jednorodzinne

jednorodzinne

Budynki jednorodzinne powinny być tanie w budowie i eksploatacji. Ponieważ są one realizowane zazwyczaj przez mniejszych wykonawców, bardzo istotna jest przejrzysta i jednoznaczna dokumentacja projektowa. Kluczowe jest zwrócenie uwagi na detale izolacji. Budynki jednorodzinne muszą spełniać rosnące obecne wymagania energetyczne. 


Większość budynków jednorodzinnych projektujemy w standardzie pasywnym lub energooszczędnym. Zwracamy szczególną uwagę na rozwiązania mostków termicznych, połączeń i izolacji przeciwwilgociowych. Zapewniamy pełną współpracę z budową do momentu jej ukończenia, wyjaśniając wszelkie wątpliwości.

Budownictwo usługowe

bud_uslug

Budownictwo usługowe cechuje się dużym zróżnicowaniem. Lokale usługowe mogą być przeznaczone na sklepy, gastronomię, służbę zdrowia, fitness. Każdy typ lokalu ma inny charakter, inne wymagania, może być otwarty w innych godzinach. Często na etapie projektu trudno zdeklarować inwestorowi jaki profil będzie dominował wśród przyszłych najemców.


Projektowane przez KMT budynki usługowe cechują się elastycznością i nastawieniem na spełnienie wymogów klienta. Proponujemy wykorzystanie nowoczesnych technologii pozwalających na efektywną gospodarkę energią i mediami porównując je z klasycznymi schematami. Proponowane rozwiązania pozwalają na pełny monitoring instalacji i proste rozliczanie najemców ze zużytych mediów.

Budownictwo przemysłowe

przemyslowe

Budynki przemysłowe to obiekty projektowane pod konkretne technologie. Projektanci wszystkich branż muszą dobrze rozumieć procesy jakim służyć ma obiekt. Pozwala to dokładnie wyliczyć oddziaływania jakie wystąpią na konstrukcje, oraz obciążenia instalacji. Obiekty przemysłowe są niestety często przeprojektowywane z powodu braku rzetelnej analizy w technologii, ze strony projektantów


Wnikliwie analizujemy technologię, której służyć ma obiekt. Pozwala to na dokładne przyjęcie obciążeń i w efekcie ekonomiczny materiałowo projekt. Konstrukcje stalowe modelujemy w licencjonowanym programie 3D, który wyklucza błędy kreślarskie. Gwarantuje to bezproblemowy montaż na budowie i brak kolizji. Dostarczamy kompleksową dokumentację wykonawczo-warsztatową. Specjalizujemy się także w optymalizacjach konstrukcji przemysłowych.

Obiekty zabytkowe

bud_hotel

Budynki zabytkowe wymagają podejścia uwzględniającego ich historię i zmiany, których doznały. Są to obiekty wymagające dobrze przemyślanej sekwencji robót, pozwalającej bezpiecznie prowadzić prace oraz zabezpieczyć elementy pozostawiane. Należy również wziąć pod uwagę duże tolerancje montażowe wynikające z odkształceń starych konstrukcji. Przebudowy tego typu obiektów powinny podkreślać ich walory historyczne


Posiadamy doświadczenie przy przebudowach i nadbudowach wielu obiektów zabytkowych. Zwracamy szczególną uwagą na zachowanie istniejących form architektonicznych oraz podkreślenie walorów historycznych obiektu. Dążymy do zmian które przystosują budynek do obecnych wymagań normowych respektując wytyczne konserwatorskie.

Szkolnictwo

bud_szkola

Budynki szkolne to obiekty, w których dzieci spędzają znaczną część dnia. Jest zatem bardzo ważne, aby zapewnić im odpowiedni klimat wewnętrzny sprzyjający nauce i prawidłowemu rozwojowi. Nie tylko ważne jest dotrzymanie temperatury, ale również zapewnienie odpowiedniej wymiany powietrza.


Zapewniamy uwzględnienie wszystkich aspektów związanych z zapewnieniem prawidłowego klimatu wewnętrznego, a także stosowny raport finansowy prezentowanych rozwiązań. Zapewniamy że z naszych usług zadowolony będzie zarówno inwestor jak i uczniowie z rodzicami.

Konstrukcje inżynierskie

kontrukcje

Konstrukcje inżynierskie są to obiekty takie jak: podkonstrukcje, słupy reklamowe, czy wieże GSM. Są zazwyczaj niewielkimi gabarytowo, lecz skomplikowanymi obiektami. Wymagają wnikliwej analizy i często zaawansowanych obliczeń, uwzględniających wpływy dynamiczne. Są to konstrukcje wolnostojące lub posadawiane na istniejących obiektach.


Posiadamy licencjonowane oprogramowanie 3D umożliwiające bardzo dokładne obliczenia nieliniowe jak również sporządzenie szczegółowej dokumentacji warsztatowej. Specjalizujemy się w scenicznych konstrukcjach teatralnych, obejmujących mosty portalowe, pomosty technologiczne oraz ruchome zapadnie sceniczne.

Ekspertyzy

eskpertyzy_bud

Ekspertyzy wykonuje się aby jednoznacznie odpowiedzieć na postawione przez inwestora pytania. Dotyczą one najczęściej możliwości adaptacji lub przebudowy obiektów istniejących. Ekspertyza powinny być wykonana w stopniu adekwatnym do zamierzenia inwestora i jeśli trzeba poparta stosownymi badaniami.


Koncentrujemy się na tym czego chce inwestor używając wszelkich środków aby precyzyjnie odpowiedzieć na postawione przez niego pytania. W tym celu stosujemy badania laboratoryjne konstrukcji istniejącej, wykonujemy odkrywki i przewierty, przeprowadzamy badania gruntowe i pomiary geodezyjne. Nasze ekspertyzy są sporządzane przez rzeczoznawców budowlanych. Zawierają przejrzyste rysunki oraz precyzyjne wnioski.